Jeżeli szukają Państwo rozwiązania, które wizualnie przypomina drewno, ale będzie mniej wymagające pod kątem pielęgnacji podłogi, to panele laminowane sprawdzą się idealnie. Wysokiej jakości panele laminowane są produkowane z płyty HDF o wysokiej gęstości (co znacząco wpływa na wytrzymałość podłogi na uszkodzenia mechaniczne) i to wyróżnia je przede wszystkim od produktów marketowych.

Podłogi laminowane – funkcjonalne i wodoodporne

Większość paneli laminowanych posiada tzw. synchroniczną/autentyczną strukturę, która sprawia, iż produkty te wyglądają bardzo naturalnie, a ich satynowa bądź matowa powłoka dodatkowo wzmacnia ten efekt. Podłogi laminowane występują w różnych kombinacjach desek: od wąskich do bardzo szerokich i długich (nawet do 240 cm!), występują także wzory jodełek.

Podłogi te produkowane są w różnych klasach użyteczności i ścieralności, gdzie najpopularniejsza klasa ścieralności AC4 sprawdzi się idealnie w mieszkaniach, a klasa AC6 to świetne rozwiązanie dla obiektów użyteczności publicznej, mieszkań na wynajem krótkoterminowy, szkół, przedszkoli, barów, sal tanecznych. Istnieją kolekcje podłóg laminowanych, które posiadają wysoką odporność na wodę, nawet do 72 godzin!

Bardzo duża wytrzymałość podłóg laminowanych sprawia, iż nieustannie cieszą się one dużą popularnością wśród klientów posiadających małe dzieci, zwierzęta domowe, właścicieli hoteli, przedszkoli i restauracji. Panele laminowane na najwyższej jakości podkładzie kwarcowym są świetnym rozwiązaniem na ogrzewanie podłogowe.

Niektórzy producenci, jak HARO lub Berry Alloc, dopuszczają montaż podłóg laminowanych na klej poliuretanowy. Taki sposób montażu nie tylko sprawia, że podłogi są cichsze od tych montowanych na podkładzie, ale także zwalnia montażystę z konieczności robienia dylatacji w przejściach drzwiowych. Dzięki temu mamy na całym poziomie domu położoną cichą podłogę bez konieczności stosowania t-profili w przejściach.

Wyjątkowa technologia HARO ComforTec!

Czy wiesz, że nie wszystkie panele laminowane trzeba montować z podkładem? HARO posiada unikatową technologię ComforTec.

haro comfortec zdjecie