Podłogi drewniane możemy podzielić ze względu na:

  1. budowę (podłogi lite, dwuwarstwowe, trzywarstwowe);
  2. wykończenie (olej, wosk, olejowoski lub hybrydy (podłogi wyglądające jak olejowane o właściwościach lakieru);
  3. wielkość desek/klepek (najpopularniejsze deski występują w rozmiarze od 50 do 220 cm. Zdarzają się oczywiście deski bardzo długie, nawet 5-6 m, ale nie są to już produkty ekskluzywne;
  4. wzór (deska, jodełka klasyczna, jodła francuska, jodła węgierska, kasetony pałacowe);
  5. selekcję (im wyższa selekcja tym mniej jest sęków, pęknięć i różnorodności kolorystycznej). Każdy producent ma własne nazewnictwo selekcji, które mogą się znacznie różnić, a każda z klas może mieć kilka podklas, zwykle są 3 stopnie: Premium (najwyższa klasa selekcji), Natur (średnia klasa), Rustik (najniższa klasa). Deski w selekcji premium/exclusive są zwykle najdroższe, ale nie są wcale bardzo pożądane przez Klientów, gdyż praktyczne bezsęczna, jednolita deska przypomina Klientom bardziej sztuczny materiał niż prawdziwe drewno, dlatego bardzo chętnie wybierają klasę natur.

Podłogi drewniane dla wymagających

Od kilkunastu lat to deska jest najczęściej wybierana przez naszych Klientów. Ponadczasowa, uniwersalna, pasuje do wszystkich stylów wnętrzarskich. Dzięki wielu opcjom, które proponują nasi producenci, mamy tu najszerszy wybór wybarwień, selekcji, wykończeń oraz długości i szerokości desek.

W ostatnich latach nie tracą jednak na popularności jodełki, które nadają wnętrzu elegancji, a w połączeniu z bordiurami wyglądają niezwykle efektownie:

p2 pikiel piltz
Projekt: P2 Pikiel&Piltz

Drewno na ściany!

HARO posiada specjalny system montażowy na ściany, który pozwala na instalację podłogi bez jej przyklejania, a co za tym idzie: w przyszłości będzie można łatwo ją odinstalować i ułożyć w innym miejscu: system bazuje na specjalnych profilach i klipsach, umożliwiając szybki montaż przy użyciu niewielkiej ilości wkrętów.

sciany drewniane haro

Warto wiedzieć:

  1. Drewno warstwowe idealnie sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym wodnym.
  2. Przy podłogach drewnianych montowanych na klej nie ma konieczności robienia dylatacji w przejściach, robimy tylko dylatacje obwodowe i na łączeniach z innym materiałem jak płytka czy kamień.
  3. Łączenie podłogi drewnianej z płytką lub kamieniem można wypełnić korkiem w płynie lub masami Sikaflex dostępnych w różnych kolorach.