eco tela imbir cmyk

Jaki wybrać dywan dla alergika?

Urządzając mieszkanie, chcemy mieć pewną dowolność w wyborze. Nie chcemy, aby coś nas ograniczało. Są jednak sytuacje, kiedy musimy rezygnować z czegoś, ze względu na nasze zdrowie. Takim wypadkiem są wszelkiego rodzaju alergie. Mając uczulenie na kurz, pyłki i sierść często rezygnujemy z dywanów. Uważamy, że to one są siedliskiem wszelkich alergenów i są wręcz niewskazane. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą nam cieszyć się miękkim dotykiem pod stopami.

Materiał

Obecnie dywany są produkowane z surowców naturalnych takich jak wełna, jedwab, a także ze sztucznych włókien. Najlepszym rozwiązaniem dla alergika są dywany z tworzyw sztucznych. Utrudniają osadzanie się kurzu i nie są przyjaznym środowiskiem dla roztoczy. W sklepach szukajcie dywanów mających właściwości antystatyczne. Tego rodzaju dywany znajdziecie w ofercie Agnella

Wysokość

Bardzo popularne są teraz dywany typu Shaggy, które mają gęste i długie włosie. Niestety ten typ dywanu jest bardzo trudny w utrzymaniu czystości. Jeżeli chcemy ułatwić sobie życie to zdecydowanie lepszym wyborem będą dywany z krótkim włosiem takie jak dywany Ragolle .

Czyszczenie

Jeżeli chcemy mieć pewność, że alergeny nie będą zakłócać naszego codziennego rytmu życia, to starajmy się odkurzać jak najczęściej. O ile to możliwe, róbmy to każdego dnia lub przynajmniej raz w tygodniu. Nie zapominajmy o głębszym czyszczeniu. Raz na 3 miesiące należy wyprać dywan. Pozbędziemy się dzięki temu nagromadzonych bakterii, grzybów i pyłków, których nie udało nam się zebrać podczas odkurzania. Kiedy już będzie zimno i temperatura spadnie poniżej zera, wystawiajmy dywan na dwór. Roztocza, które gnieżdżą się między włóknami materiału giną przy niskich temperaturach.

Życie alergika nie jest łatwe. Na szczęście istnieją sposoby, które są w stanie pozwolić cieszyć się chociażby z tak trywialnej rzeczy jak z posiadania dywanu. Wystarczy dobrać odpowiedni rodzaj, a później dbać o niego z odpowiednią uwagą. Tak więc nie ma no co czekać, może Twój upragniony dywan, już na ciebie czeka w salonie EURODOM.

Podobne wpisy