stairs home loft lifestyle

Jak szybko zmienić wystrój mieszkania?

Ciągłe przesiadywanie w tych samych wnętrzach od lat bywa przygnębiające i nużące. W końcu każdemu z czasem się coś znudzi. W wypadku wnętrza szczególnie powinniśmy zwracać na to uwagę, ponieważ to gdzie przebywamy, w jakim otoczeniu, wpływa na nasze samopoczucie. Czasem nawet mała zmiana może diametralnie zmienić naszą codzienność na lepsze. Nie wierzycie? Spróbujcie wykorzystać którąś z naszych porad!

Więcej koloru

Blade kolory nie odświeżane od lat nie wprowadzają dobrej energii. Są po prostu nudne i wyblakłe. Odmalowanie ścian to kwestia jednego dnia, a różnica potrafi być znacząca! Bądźcie odważni i wybierajcie kolory, które wprowadzą więcej życia do pomieszczenia. Jeżeli boicie się zbyt diametralnych zmian, to pomalujcie jedną ścianę na intensywny kolor, a resztę w bardziej stonowanych barwach. Nawet taki mały akcent nada większego wyrazu. Jeżeli chcecie wykorzystać więcej kolorów, to uważajcie, żeby nie przesadzić. Lepiej trzymać się dwóch głównych kolorów, które się nie gryzą, niż kilku i sprawić, że całość będzie wyglądała po prostu pstrokato i śmiesznie.

Dywany na podłogi

Macie dosyć swojej podłogi? A może przetarła Wam się w niektórych miejscach? Nie ma problemu, nawet to da się naprawić w krótkim czasie. Wystarczy położyć dywan, który kolorystycznie będzie dobrze współgrał z całym wnętrzem. Chociaż są też odstępstwa od tej reguły. Jeżeli całe pomieszczenie jest w stonowanej kolorystyce, dywan może stanowić fajny akcent przyciągający uwagę. Należy jednak zadbać o to, żeby był odpowiednio duży. O tym jak dobierać rozmiar dywanu pisaliśmy TUTAJ

Oświetlenie

Wiadomo, że naturalne światło słoneczne jest najlepsze, jednak po zmroku trzeba sobie radzić na inne sposoby. Standardowe ustawienie świateł nie zawsze służy pomieszczeniu. Warto popróbować z różnymi wariantami, aby znaleźć ten, który wyeksponuje wszystkie kluczowe elementy wnętrza. Niekiedy wystarczy zmiana położenia lampy lub wykorzystanie innego abażura, aby wnętrze zyskało nowego uroku. Trzeba też pamiętać, że jedno źródło światła to zdecydowanie za mało. Warto zainwestować w kilka lamp, które będą miały swoje określone przeznaczenie, na przykład światło przeznaczone do czytania czy do przyjmowania gości.

Sami widzicie jak niewiele trzeba, aby stare wnętrze zyskało powiew świeżości. Czasami wystarczy zmiana koloru ścian, wykorzystanie dywanu czy nawet zmiana oświetlenia, aby znacząco wpłynąć na odbiór o wnętrza. Jeżeli jednak wolicie skorzystać z pomocy profesjonalisty, to zapraszamy do naszego salonu EURODOM w Gdańsku, gdzie nasi eksperci czekają na Wasze pytania.

Podobne wpisy