laminat parador salon eurodom gdańsk

Jak czyścić podłogę drewnianą?

W zależności od materiału z jakiego jest zrobiona nasza podłoga poddamy ją działaniu innych środków. Ważne jest zwrócenie uwagi na to po jakie środki czyszczące sięgamy, ponieważ nie wszystkie są uniwersalne. Jedne nadają się doskonale do czyszczenia podłóg laminowanych, ale już na przykład podłodze drewnianej mogą wyrządzić krzywdę. Czego więc można używać, a czego nie chcąc wyczyścić podłogę drewnianą?

Codzienne użytkowanie

Nasza podłoga będzie zawsze pięknie się prezentowała, jeżeli odpowiednio o nią zadbamy. Nie obędzie się w tym wypadku bez codziennego zamiatania lub odkurzania całej powierzchni w celu zebrania kurzu i pasku naniesionego z dworu. Może to się wydawać nieco zbyt pedantyczne, ale wyobraźcie sobie, że codziennie szorujecie piaskiem po nowym parkiecie robiąc na nim rysy i wycieracie wierzchnią warstwę. Tego na pewno nie chcecie. Pamiętajcie, że o ile Wy staracie się zawsze wycierać buty przed wejściem, to Wasze zwierzaki już raczej o tym nie pamiętają.

Jeżeli również w przedpokoju postawiliście na drewno, to zadbajcie o to specjalną podkładkę, na którą będą stawiane buty. Bród i woda ściekająca z obuwia nie powinna mieć bezpośredniego kontaktu z podłogą w celu zapewnienia jej długiej trwałości.

Ważne jest, aby myć podłogę tylko środkami do tego przeznaczonymi. Należy unikać tylko wody, ponieważ nie zawiera ona odpowiednich składników, które mają zapewnić odpowiednią ochronę. Warto zapoznać się ze środkami proponowanymi przez producentów, ponieważ wtedy mamy pewność, że zapewniamy podłodze najlepszą możliwą opiekę. Zazwyczaj zalecane są produkty na bazie żywic akrylowych.

Czyszczenie plam

Nawet pilnując podłogi jak oczka w głowie mogą zdarzyć się wypadki. W takiej sytuacji nie należy panikować, tylko spróbować wykorzystać którąś z naszych poniższych porad. Na każdą plamę jest jakiś sposób, na plamę z:

– wina, piwa, soku – mokra ścierka z płynem do naczyń;

– tłuszczy, smug po butach – benzyna ekstrakcyjna;

– krwi – ściereczka zamoczona w zimnej wodzie;

– wosku, kredek świecowych – bibułka nałożona na plamę i podgrzewana suszarką.

Podłoga drewniana to niezwykła ozdoba każdego wnętrza, jednak trzeba poświęcić jej trochę uwagi. Każda podłoga wymaga indywidualnego podejścia, aby mogła cieszyć oczy każdego domownika i gościa. Jeżeli szukacie odpowiedniej podłogi do Waszego mieszkania, to koniecznie sprawdźcie ofertę EURODOM. W naszym salonie w Gdańsku możecie również liczyć na pomoc fachowców w doborze odpowiedniego rodzaju do Waszych wymagań.

Podobne wpisy