quick step lagune drewno panele eurodom1

Czym się kierować przy wyborze podłogi dla dziecka?

Jednymi z najbardziej wymagających użytkowników podłóg są najmłodsi. Wybierając odpowiednią nawierzchnię do pomieszczenia, w którym będą spędzały czas dzieci, trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów, które mogą stanowić niebezpieczeństwo. Nie wystarczy kierować się kolorem czy panującymi trendami, trzeba rozważyć rodzaj materiału oraz jego wykończenie.

Jako, że małe dzieci, jeżeli nie są na rękach rodziców, najwięcej czasu spędzają na podłodze, powinna ona być przyjemna w dotyku. Jeżeli nie ma możliwości zamontowania ogrzewania podłogowego, warto postawić na podłogę drewnianą >>http://eurodom.com.pl/portfolio/haro/   <<, która sprawia wrażenie ciepłej. Jednak nie każda się nadaje. Należy odrzucić te, które są lakierowane, ponieważ mali użytkownicy podłogi mają tendencję do przewracania się. Śliskie podłogi mogą sprawić, że dziecku trudniej będzie utrzymać równowagę.

Podłoga powinna też być wytrzymała oraz odporna na zabrudzenia. Z pewnością nieraz stanie się płótnem dla dziecka, więc warto postawić na taką, która nie straci na wartości po przygodzie z flamastrami czy jedzeniem. Najmniej podatne na zabrudzenia są kafle, jednak ich główną wadą jest to, że nie amortyzują upadków, przez co stanowią duże zagrożenie dla dzieci. Dodatkowo są byt zimne, aby pozwolić dziecku po nich raczkować.

Myśląc o czymś miękkim, co nie uszkodzi kolan ani łokci, pierwsza myśl pada na dywany >> http://eurodom.com.pl/portfolio/drims/ << lub wykładziny >> http://eurodom.com.pl/portfolio/aw-wykladziny/  <<. To jest dobre rozwiązanie, ale tylko w przypadku jeśli wiemy, że dziecko nie jest uczulone na kurz. W innym przypadku musimy bardzo dbać o czystość, aby nie powodować nieprzyjemnych reakcji alergicznych lub postawić na te wykonane z materiałów hipoalergicznych. Jeśli mowa już o szkodliwych substancjach, to trzeba też na nie uważać w innych rodzajach podłóg. Często lakiery, bejce i inne środki wykończeniowe do drewna są pełne chemikaliów. Dlatego trzeba wybierać tylko produkty od sprawdzonych dostawców.

Jeżeli chcemy połączyć podłogę drewnianą z dywanem, to nie ma problemu. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to to, aby przymocować dywan do podłoża za pomocą rzepów lub taśmy. Dzięki temu unikniemy wysunięcia się dywanu spod stóp malucha. Warto wybrać taki dywan, który nie ma zbyt długiego włosia oraz będzie wykonany ze sztucznych włókien. Spowoduje to, że osadzi się na nim mniej kurzu oraz będzie łatwiejszy w utrzymaniu czystości.

Podsumowując, mając małe dzieci w domu, warto na początku przemyśleć, jak często będą miały one kontakt z podłogą. Jeżeli są to dopiero raczkujące bobasy, to wiadomo, że będą codziennie miały styczność z podłogą. Najlepszym rozwiązaniem będzie drewniana podłoga >>http://eurodom.com.pl/portfolio/parador/ <<, która nie dość, że jest ciepła w dotyku, to jeszcze jest wytrzymała i dobrze wygląda. Z czasem jak dziecko podrasta, staje się mniej wymagające, więc w przyszłości będzie można zmienić podłogę na inną, dostosowaną do nowych potrzeb latorośli. Jeżeli szukasz idealnej podłogi do pokoju Twojego dziecka, to przyjdź do salonu EURODOM i skonsultuj się z naszymi specjalistami. Sprawdź naszą ofertę podłogi w Gdańsku 

Podobne wpisy