09 Cze 2014
Agnella Dywany Gdańsk

Agnella

jest największym i najnowocześniejszym producentem dywanów i wykładzin w Polsce. Firma produkuje rocznie około 2 mln m2 wyrobów dywanowych, co stanowi ponad 65% całej krajowej produkcji.

Technologie

Firma pozycję lidera na polskim rynku zawdzięcza zróżnicowanej ofercie wzorniczej, wysokiej jakości surowcom oraz znaczącym inwestycjom w zakresie technologii. Obecnie Agnella dysponuje najnowocześniejszym parkiem technologicznym w Europie środkowo-wschodniej. Stosowane przez firmę rozwiązania pozwalają na stworzenie asortymentu konkurencyjnego w stosunku do zagranicznych wyrobów.

Jakość

W ofercie Agnella ma zarówno dywany wykonane z naturalnego surowca, jakim jest wełna, jak również z doskonałych materiałów syntetycznych. Producent przede wszystkim stawia na jakość. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej przędzy oraz technologii dywany Agnella są jednocześnie trwałe i komfortowe w użytkowaniu.

Wełniane dywany Agnella należą do produktów ekologicznych. Nie kumulują kurzu, są antyalergiczne i antybakteryjne, co potwierdzają pozytywne oceny Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.

24 Maj 2014
Dywilan dywany wełniane gdańsk

Dywany DYWILAN S.A.

to wysokiej jakości wyroby wełniane o czym świadczą posiadane certyfikaty. Najważniejszym z nich jest licencja WOOLMARK przyznawana przez AWI, Australian Wool Innovation, którą uzyskać mogą jedynie wyroby z czystej żywej wełny spełniające bardzo wysokie standardy jakościowe. Dywany z kolekcji Superior, Polonia i Omega spełniają również wysokie wymagania higieniczne i trudno zapalne Instytutu Włókiennictwa oraz posiadają 4-tą klasę zakresu użytkowania (bardzo wysoka intensywność użytkowania), potwierdzone atestami i certyfikatami.

Dywilan to ponad 130 lat tradycji, ale czasy, gdy Dywilan Polskie Dywany Wełniane był przedsiębiorstwem państwowym i zatrudniał ponad 2.500 pracowników to już przeszłość. Dzisiejszy Dywilan S.A. to innowacyjna i elastyczna firma, która skutecznie funkcjonuje na rynku polskim i rynkach zagranicznych. Pasja i wizja napędzają rozwój, a młody zespół pracowników zapewnia kreatywne i nowoczesne podejście do zarządzania firmą, a także do tworzenia nowych kolekcji zgodnych ze światowymi trendami.

23 Maj 2014
Louis De Poortere Dywany Gdansk

Louis De Poortere

to marka belgijskich dywanów, która od ponad 150 lat specjalizującej się w tkaniu wykładzin, chodników schodowych oraz dywanów o płaskim splocie. Marka jest synonimem jakości i innowacji w branży pokryć podłogowych i jest znana jako jeden z najbardziej cenionych producentów w Europie. Wszystkie produkty tkane są wg najwyższych standardów produkcyjnych a do produkcji używane są najwyższej jakości składniki – głównie wełna  dziewicza i bawełna. Użyte przędze są dwu lub trzywarstwowe co zapewnia większą odporność produktów na ścieranie. Dywany De Poortere tkane są na żakardowych krosnach Wilton dzięki czemu produkty mają trzy bezkonkurencyjne cechy: są niezaprzeczalne piękne, zachowują tzw „dynamiczną stabilność” (są giętkie ale jednocześnie odporne na odkształcenia) oraz charakteryzują się niezwykle precyzyjną teksturą.

Niezaprzeczalnie wysoką jakość produktów  De Poortere docenili projektanci najbardziej prestiżowych budynków na świecie takich jaki: Biały Dom, Louvre, Vatykan, siedziba NATO, zamek królewski w Anglii oraz najlepsze hotele i SPA na świecie gdzie goście stąpają właśnie po dywanach z grupy  De Poortere.

23 Maj 2014
ragolle dywany gdańsk

Od roku 1950 roku belgijska marka Ragolle zaspokaja potrzeby Klientów, którzy cenią zarówno jakość, komfort użytkowania jak i wzornictwo. Dywany wykonane są głównie z włókien syntetycznych.

09 Kwi 2014
Osta dywany gdańsk

OSTA CARPETS

to belgijski producent wysokiej jakości dywanów, które produkuje od 1934 roku., Osta oferuje szeroki wybór wzorów – od klasycznych po nowoczesne, kreując obecne trendy. Dywany te cieszą się dobrą sławą wśród użytkowników: wykonane są z wysokiej jakości wełny nowozelandzkiej jak i mają tańsze wełniane oraz syntetyczne odpowiedniki.  Niektóre dywany wykonany jest z juty naturalnej, która nie rysuje podłóg drewnianych.

23 Lip 2013
balta rugs dywany gdansk

BALTA to jeden z najstarszych belgijskich producentów dywanów. Każda kolekcja podąża za najnowszymi trendami. Ciekawą propozycją producenta są dywany sznurkowe oraz dywany outdoor, które nadają się do użytkowania na zewnątrz.

23 Lip 2013
best wool carpets gdansk

To holenderski producent ekskluzywnych wykładzin i dywanów wykonanych w naturalnej wełny nowozelandzkiej najwyższej jakości. Wszystkie produkty cechuje duża gęstość tkania, łatwość w eksploatacji oraz możliwość ich obszycia w różnych wariantach: od overlock’a do skóry naturalnej.